A hőhidak olyan helyek a lakásban, ahol a hőveszteség jelentősen megnő. A hőhidak leggyakoribb oka a rossz hőszigetelés, de előfordulhat, hogy a lakásban lévő nyílászárók, vagy az épület szerkezete okozzák a hőhidakat. A hőhidak miatt a lakás belseje hidegebb lesz, és a fűtésszámlák is magasabbak lesznek, mert több energiát kell felhasználnunk a lakás melegen tartásához.
A hőhidak megszüntetésére többféle módszer is létezik. A hőszigetelés az egyik leggyakoribb módszer a hőhidak megszüntetésére. A hőszigetelés lehet külső, például a homlokzat hőszigetelése, vagy belső, például a falak, a mennyezet vagy a padló hőszigetelése. A hőszigetelés segítségével jelentősen csökkenthetjük a hőveszteséget, így kevesebb energiát kell felhasználnunk a lakás melegen tartásához. A hőszigetelés befektetésnek számít, hiszen a szigetelés költségei rövid időn belül megtérülnek a csökkentett fűtési költségek miatt.
Másik lehetőség a hőhidak megszüntetésére a nyílászárók cseréje. Ha a lakásban lévő ablakok és ajtók nem megfelelően szigeteltek, akkor célszerű lecserélni őket hőszigetelőbb nyílászárókra.
A hőhidak megszüntetésének még egy lehetősége a fűtési rendszer korszerűsítése. Ha a lakásban lévő fűtési rendszer nem megfelelően működik, akkor célszerű lecserélni azt újabb, hatékonyabb rendszerre. A korszerű fűtési rendszerek általában kevesebb energia felhasználásával működnek, így a fűtési költségek is csökkenthetőek vele.
Összességében elmondható, hogy a hőhidak megszüntetése nagymértékben javíthatja a lakás komfortját és csökkentheti a fűtési költségeket. Érdemes megfontolni a hőszigetelést, a nyílászárók cseréjét, valamint a fűtési rendszer korszerűsítését is, hogy megszüntessük a hőhidakat a lakásban. Emellett fontos megemlíteni, hogy a hőhidak megszüntetése környezetbarát megoldás is, mivel kevesebb energia felhasználásával segítünk a környezet védelmében.